” How to quit your job without ruining your career?”

By: Gala Jackson (Career & life management Coach) (Mar 2023)

#TED

💎چگونه بدون خراب کردن مسیر شغلی تان استعفا دهید؟

📃 وقتی از شغل تان خسته می‌شوید ممکن است کاری هیجانی انجام دهید و در طول جلسه فریاد بزنید “استعفا می‌دهم” یا با انتشار پستی در شبکه‌های اجتماعی از کارفرمای سابق تان انتقاد کنید اما صحیح استعفا دادن می‌تواند فرصتی برای رشد فراهم کند.

🔑 استراتژی 3 مرحله ای استعفا:

1⃣ شجاعت ترک شغل تان را پیدا کنید:

 همیشه برای ترک شغل دلیل مهم تری از کسب درآمد بیشتر وجود دارد. آن دلیل را مشخص کنید. مثلاً آیا این شغل با اهداف و ارزش‌هایتان همسو است؟ به کدام یک از مهارت‌های شما کم توجهی می‌شود؟ پس از پرسیدن این سوالات اساسی یک فهرست از چیزهایی که در شغل بعدی تان می‌خواهید تهیه کنید. این فهرست را اولویت‌بندی کنید. مثلاً اگر شغلی فرصت رشد داشته باشد، ممکن است با رفت و آمد هر روزه اش هم مشکلی نداشته باشید. پس از آن باید اهداف فرایند محور تعیین کنید. مثلاً “تا ۹۰ روز، هر روز ۴۵ دقیقه صرف پیدا کردن شغل کنم”.

2⃣ اعتماد به نفس داشته باشید:

 اگر قبل از پیدا کردن شغل دیگری شغل تان را ترک می‌کنید شرایط مالی تان را بسنجید تا بدانید ماهیانه چقدر باید خرج کنید. سعی کنید برای ۳ تا ۶ ماه، پس انداز داشته باشید.

3⃣ با شفافیت شغل تان را ترک کنید:

 خبر استعفای خود را حداقل دو هفته قبل از پایان کارتان اعلام کنید. یک یادداشت با ذکر جزئیات مسئولیت‌هایتان به جا بگذارید تا دیگران بتوانند کار را به دست گیرند. به تحکیم روابطتان فکر کنید. همکاران نزدیک را به صرف ناهار یا قهوه دعوت کنید. اگر از نظر مالی مشکلی ندارید، توصیه می‌کنم مدتی از محیط کار فاصله بگیرید. با این کار به جای اینکه گزینه‌ها را به چیزهایی که موجود است محدود کنید، در موضعی قرار می‌گیرید که می‌دانید چه می‌خواهید و منتظر چه چیزی هستید.

 

      لینک دریافت سخنرانی👇👇

https://www.ted.com/talks/gala_jackson_how_to_quit_your_job_without_ruining_your_career?utm_campaign=tedspread&utm_medium=referral&utm_source=tedcomshare

مِهراد کاظمی

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت دولتی

دانشگاه شهید بهشتی تهران